Azt már tudjuk, miért buknak el nemzetek, de mitől sikeresek?
A közgazdasági Nobel-díj és a nyugati felsőbbrendűség esete Délkelet-Ázsiával.
A belga lap szerint a magyar köztársasági elnök tűzoltó szerepet tölt be hivatalba lépése óta.
A francia nyelvű belga lap, a Le Soir szerint Novák Katalin „első külföldi útjai Budapest európai partnereinek megpuhítására irányuló, megbékélési stratégiát tükröznek” – idézte az Index.
A belga lap „Novák Katalin elnök asszony mosolydiplomáciája” című írásában arra is kitér, hogy „a negyvenéves Novák Katalin, az első női államfő és az ország történetének legfiatalabb tisztségviselője május 17-én Magyarország köztársasági elnöki tisztségének nemzetközi tűzkeresztségére Varsót választotta, míg elődei Bécsben kezdték meg munkájukat.”
A Le Soir szerint
a látogatás célja az volt, hogy megőrizzék a „különleges kapcsolatot” Budapest legfőbb regionális szövetségesével, amely az orosz–ukrán háború miatt sérült.
A portál felidézte a belga sajtóorgánum cikke alapján a sajtótájékoztatón történteket is. Többek között, hogy Novák Katalin elítélte Vlagyimir Putyin orosz elnök agresszióját, és visszautasított „minden törekvést a Szovjetunió újjáalakítására”, ahogyan azt három nappal korábban, a Magyar Országgyűlés előtti beiktatási ünnepségén is egyértelműen megtette. Ezt követően méltatta a két ország ragaszkodását a keresztény meggyőződéshez, a hithez, a „hagyományos családok” védelméhez és a nemzeti érdekekhez.
„Novák Katalin lényegében tűzoltóként szolgál, hogy megfékezze a Magyarország körüli feszültségeket, és felfrissítse hazája tizenkét év orbánizmus által megrongált imázsát” – fogalmazott a májusban beiktatott magyar államfőről a Le Soir.
Nyitókép: Novák Katalin Facebook-oldala